Školení Photoshop pro interiérové designéry

Skoleni_ps1

10.03.2013

V tomto školním roce jsem se rozhodla studovat kurz interiérového designu. Navrhování interiérů mě baví již téměř 20 let. Proto jsem si chtěla utříbit myšlenky a ujistit se, zda jdu správným směrem. Do kurzu interiérového designu nás od září 2012 chodí 14. Shodou okolností jsme všechny ženy. Většinou studentky či maminky na rodičovské dovolené. Bohužel, žádná z nás netušila, že pro svou budoucí práci a pro plnění domácích úkolů budeme potřebovat znalost Photoshopu.  Kde však sehnat kvalitní kurz Photoshopu, který není primárně zaměřen na úpravu fotografií, ale na to, jak si ve Photoshopu vyrobit a vytvarovat například zrcadlo, skříň či kovový svícen? Takové kurzy prostě nejsou. Po dlouhém brouzdání na internetu a srovnávání obsahu jednotlivých kurzů Photoshopu jsem konečně našla pana Romana Flösslera, který byl ochotný připravit nám kurz Photoshopu na míru.  Kurz „Photoshop jinak“ určený pro interiérové designéry.

Školení bylo zaměřeno ryze prakticky, naučily jsme se kombinovat nástroje Photoshopu tak, abychom dosáhly profesionálních výsledků. Dozvěděly jsme se nejenom jak, ale také proč se k dané úpravě přistupuje zrovna takto. Školení Photoshopu bylo určeno pro nás – pro začátečnice. Ocenily jsme, že si lektor připravil ukázky související s interiérovým designem.

Naučily jsme se základy práce s Photoshopem – orientovat se v prostředí, přizpůsobit si uživatelské rozhraní a seznámily jsme se s různými typy souborů k uložení. Pro interiérového návrháře je důležité, aby si uměl ve Photoshopu „vyladit“ své vyrenderované výstupy z jiných programů pro architekty a designéry. Proto jsme uvítaly, když nás pan Flössler naučil upravovat barvy či odstranit barevný nádech. Ve vyrenderovaných výstupech jsme se naučily pracovat s vrstvami, maskami a výběry. Také nám bylo vysvětleno prolínání vrstev a jejich maskování. Tyto dovednosti nám krůček po krůčku otevíraly dveře k hlubšímu proniknutí do tajů Photoshopu a k pokročilým, přitom ale k nedestruktivním úpravám. Velmi přínosné pro nás bylo naučit se dělat jednoduché koláže či fotomontáže – nahrazovat pozadí, přidávat objekty, měnit velikosti, tvary, otáčet či deformovat objekty.

I přesto, že školení trvalo celý den, čas běžel velmi rychle. Na konci se nám zdálo, že toho bylo málo, když jsme zjistily, co všechno lze s Photoshopem vykouzlit :-). Každá z nás si teď bude nabyté vědomosti osvěžovat častým používáním Photoshopu. Chceme přeci svým budoucím klientům, kteří po nás budou chtít nový návrh interiéru, poskytnout krásné realistické výstupy. Školení hodnotíme velmi pozitivně. Celý den nás provázela příjemná nálada a tempo školení bylo zvládnutelné. Lektor, který není z Brna, byl rád, že se dozvěděl o prostorách coworkingového centra, protože je v budoucnu využije k uspořádání svých dalších kurzů.

Tisk